Seyahatlerde Daha Az Para Harcamanın 8 Yolu.

travelhacks

Değişik zamanlarda değişik şehirlere yada ülkelere seyahat ediyoruz. Bazen iş bazende özel sebepler olabiliyor, iş içinde olsa özel sebeplerle de olsa ciddi bir maddi harcamamız oluyor. Aşağıdaki 8 madde ile bu harcamaları azaltabilirsiniz.

1. Kullanacağınız Terminale Zamanında Gidin- Gideceğiniz saate göre ortalama 2 saat öncesinde terminalde olarak hem gereksiz zaman kaybını önlemiş, hemde gereksiz masraflardan kaçınmış olursunuz.

2. Kredi Kartı Miles ve Uçuş Promosyonlarına Üye Olun- Birçok bankanın çok sık seyahat edenlere sunduğu mil ve promosyonları bulunmaktadır. Bu promosyon programları ile bir sonraki uçuşunuzu bedavaya getirebilirsiniz.

3. Doğru Zamanda Biletinizi Alın- Genellikle biletler son 3-4 günde en yüksek tutardan fiyatlandırılır. Eğer seyahatiniz günler hatta haftalar öncesinden belli ise uygun zaman ve fiyatlı biletlere çok kolay ulaşabilirsiniz. Hatta eğer aylar öncesinden belli ise promosyonları takip ederek çok daha avantajlı biletlere erişebilirsiniz.

4. İnternet ve Cep Telefonu Uygulamaları İle Uygun Oteli Bulun- Expedia ve Travelocity gibi telefon uygulamaları ve İnternetteki booking.com gibi sitelerden gideceğiniz bölgede en uygun ve rahat oteli bulabilirsiniz.

5. Eğer Gecikecekseniz Telefon İle Bildirin- Eğer uçağınız değişik sebepler ile gecikecekse ve bu gecikme konaklayacağınız otele girişinizi bir gün sonraya erteletecekse muhakkan otelinizi arayarak durumunuzu açıklayarak konaklamanızı ileri tarihe erteleyin yada 1 gün konaklamanızı iptal ettirin.

6. Tüm Ziyaretinizi Organize Edin- Cep telefonlarına yüklenen programlar ile yada bir planlayıcı ile iş, yemek, gezi, konaklama planınızı günlük olarak yaparak hem zamandan, hem paradan, hemde ortak alanlara erişimdeki mesafelerden kazanırsınız.

7. Toplu Taşıma Araçlarını Kullanın- Gittiğiniz bölgedeki gideceğiniz noktalara hem zamandan hemde paradan kar etmek için toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Bu sayede ciddi bir kazanç sağlarsınız.

8. İnsanlarla Konuşun- O bölgede yaşayan insanlar ile iletişim kurarak çok daha kolay  daha uygun fiyata nerelerde yemek yiyebilir, nerede konaklayabilir, neler yapılabilir öğrenebilirsiniz.

Yukarıda açıklamaya çalıştığımız yöntemler ile seyahatinizde zamanınızı etkin kullanarak harcadığınız paraları ciddi oranda azaltabilirsiniz.

15/1/15

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir